Comisie permanentă

Număr membri: 11-41Înființare: 22.12.2020

Date de contact

Email: cp22@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2021 2020 Documente: 2021

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presa

Camera Deputaților

Legislatura 2020-prezent

Comisia pentru constituționalitate

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Dămureanu Ringo
președinte din 16 feb. 2021
AUR 01.02.2021
2. Vicepreședinți Cozma Adrian-Felician PNL  
3.   Grosaru Andi-Gabriel Minoritati  
4. Secretari Cazan Laurențiu-Nicolae PNL  
5.   Halici Nicușor
secretar din 20 apr. 2021
PSD  
6. Membri Badea Mihai-Alexandru USR  
7.   Cupșa Ioan PNL 01.02.2021
8.   Floroiu Ionel PSD  
9.   Gîdei Laurențiu-Viorel PSD  
10.   Hajdu Gábor UDMR  
11.   Lupu Andrei-Răzvan USR  
12.   Özmen Oana-Marciana USR  
13.   Popa Ștefan-Ovidiu PSD  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
pâna în data
1. Secretari Floroiu Ionel PSD 20.04.2021