Comisie permanentă

Număr membri: 11-41

Date de contact

Email: cp14@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2022 2021 2020 Documente: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2002 2001 2000 1998 1997

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2020-prezent

Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Cătăniciu Steluța-Gustica PSD  
2. Vicepreședinți Focșa Dumitru-Viorel
vicepreședinte din 27 apr. 2022
AUR 13.04.2022
3.   Goleac Nicoleta-Matilda
vicepreședinte din 23 feb. 2022
PSD 24.03.2021
4.   Tănăsescu Alina-Elena PSD  
5. Secretari Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD  
6.   Roman Nicolae
secretar din 3 feb. 2021
Neafiliați 01.02.2021
7. Membri Aelenei Dănuț Neafiliați 05.04.2022
8.   Apjok Norbert Neafiliați 10.02.2021
9.   Balan Ioan PNL  
10.   Barbu Costel PNL  
11.   Ionescu George Neafiliați  
12.   Könczei Csaba UDMR  
13.   Lasca Mihai Ioan Neafiliați 17.03.2021
14.   Longher Ghervazen Minoritati  
15.   Prunean Alin-Costel Neafiliați  
16.   Tobă Francisc Neafiliați 05.04.2022
17.   Todosiu Beniamin USR  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Vicepreședinți Badiu Georgel AUR 03.02.2021 13.04.2022

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Badiu Georgel AUR 01.02.2021 13.04.2022
2. Rasaliu Marian-Iulian PSD   24.03.2021