Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeDocumente: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2002 2001 2000 1999 1998 1997

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 1992-1996

Comisia pentru politică externă

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Nicolae-Văleanu Ivanciu PDSR  
2. Vicepreședinți Mănescu Miron PDSR  
3.   Popovici Vasile
vicepreședinte din 11 apr. 1995
PL'93/PAC  
4. Secretari Boștinaru Victor
secretar din 12 mar. 1996
PD  
5.   Furo Iuliu Ioan PRM  
6. Membri Angelo Ion-Florian neafiliat  
7.   Borbély Emeric Dumitru UDMR 28.10.1992
8.   Bot Octavian neafiliat  
9.   Burcă Petru neafiliat  
10.   Cerveni Niculae neafiliat  
11.   Ciurtin Costică PUNR  
12.   Cunescu Sergiu PSDR  
13.   Drăghiea Nicolae neafiliat  
14.   Dunca Tudor Gavril PNȚCD/PER  
15.   Fițion Gheorghe Socialist 20.02.2005
16.   Ghiță Constantin PDSR  
17.   Ilie Ștefan PD 15.02.1993
18.   Iuliano Valentin Minoritati  
19.   Lari-Iorga Leonida neafiliat  
20.   Leonte Mircea PDSR  
21.   Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PDSR 02.11.1995
22.   Pécsi Francisc UDMR 01.03.1993
23.   Pîslaru Dumitru PDSR  
24.   Pop Horia PUNR  
25.   Popa Daniela PDSR  
26.   Postolache Mihăiță PD 09.11.1992
27.   Rațiu Ion PNȚCD/PER 13.02.1995
28.   Sonea Ioan PUNR 06.06.1995
29.   Szilágyi Zsolt UDMR  
30.   Tănase Stelian PAC  
31.   Timiș Ioan neafiliat  
32.   Trepcea Dan Florin PL'93/PAC  
33.   Verbina Dan PDSR 25.05.1993

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
pâna în data
1. Vicepreședinți Tănase Stelian PAC 11.04.1995
2. Secretari Timiș Ioan neafiliat 12.03.1996

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Ionea Florica PDSR   12.06.1995
2. Ionescu Cristian-Traian PDSR   11.05.1993
3. Roman Petre PD   09.11.1992
4. Tabără Valeriu PUNR 29.04.1993 06.06.1995